ПОЛОЖЕННЯ про Раду родин загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України при Городківському сільському голові
ПОЛОЖЕННЯ
про Раду родин загиблих (померлих) Захисників та
Захисниць України при Городківському сільському голові
- Загальні положення
- Рада родин загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України при Городківському сільському голові (далі – Рада) є постійно діючим, громадським, консультативно-дорадчим органом, який утворюється розпорядженням сільського голови, з метою сприяння участі громадськості у вирішенні проблемних питань у сфері соціального захисту членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.
- Рада родин загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України при Городківському сільському голові формується з членів Городківської територіальної громади, які мають статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету і територіальної цілісності України, починаючи з 2014 року, членів сімей Героїв Небесної Сотні та загиблих осіб, які брали участь у Революції Гідності (далі – члени сімей загиблих) та представників Городківської сільської ради і її виконавчих органів.
- Рада у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Городківської сільської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями сільського голови, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.
- Діяльність Ради здійснюється на громадських засадах та ґрунтується на принципах відкритості, гласності, рівності та добровільності.
- Координацію діяльності Ради здійснює сільський голова.
ІІ. Основні завдання Ради
- Основними завданнями Ради є:
- проведення аналізу проблемних питань, перед якими постають члени сімей загиблих, здійснення їх узагальнення та подання сільському голові пропозицій щодо визначення шляхів, механізму та способу їх вирішення на місцевому рівні;
- розробка та надання пропозицій до проектів місцевих програм щодо соціального захисту членів сімей загиблих;
3) розробка та надання пропозицій для гідного вшанування полеглих воїнів, в тому числі і поширення інформації в громаді щодо полеглих воїнів.
- З метою виконання основних завдань Рада має право:
- залучати до роботи працівників виконавчих органів Городківської сільської ради, підприємств, установ, організацій (за згодою їх керівників), представників громадськості, незалежних експертів;
- одержувати у встановленому законодавством порядку від виконавчих органів Городківської сільської ради, органів державної виконавчої влади, підприємств, установ, організацій інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених завдань;
- подавати сільському голові пропозиції щодо основних напрямів роботи Городківської сільської ради та її виконавчих органів, зокрема з питань формування та реалізації місцевої політики у сфері соціального захисту членів сімей загиблих, вшанування полеглих воїнів, національно-патріотичного виховання молоді;
- вивчати громадську думку шляхом проведення соціологічних спостережень (опитувань, анкетувань, контент-аналіз інформаційних матеріалів тощо), узагальнені результати яких надавати сільському голові;
- збирати, узагальнювати та подавати сільському голові та виконавчому комітету інформацію та пропозиції інститутів громадянського суспільства з питань, які мають важливе суспільне значення, зокрема щодо соціального захисту членів сімей загиблих, формування національної ідентичності та патріотичного виховання жителів громади, вшанування полеглих воїнів та інших актуальних питань життєдіяльності громади.
- Організовувати і проводити семінари, конференції, засідання за круглим столом, інші не заборонені законодавством заходи для актуалізації вирішення питань, пов’язаних з формуванням національної ідентичності та патріотичного виховання, соціального захисту членів родин загиблих та гідним вшануванням полеглих воїнів.
- Для забезпечення виконання основних завдань та реалізації наданих прав Рада може утворювати робочі групи з вивчення та підготовки до розгляду Радою питань, віднесених до її компетенції.
ІІІ Формування та організація роботи Ради
- Рада утворюється за розпорядженням сільського голови строком на 2 роки і працює до першого засідання новопризначеного складу Ради. Повноваження Ради можуть бути припинені достроково за рішенням сільського голови.
- До складу Ради можуть бути включені громадяни України, які є членами Городківської територіальної громади з числа сімей загиблих Захисників та Захисниць, та мають досвід роботи в громадській сфері.
Склад Ради має включати:
- представників родин загиблих Героїв Небесної Сотні (батьки, дружини, діти, брати, сестри);
- представників родин (батьки, дружини/чоловіки, діти, брати, сестри) загиблих Захисників чи Захисниць України, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету і територіальної цілісності України, починаючи з 2014 року;
- представників з числа працівників Городківської сільської ради та її виконавчих органів.
- Кількісний склад Ради не може перевищувати більш як 11 осіб.
4. Персональний склад Ради затверджується розпорядженням сільського голови.
5. Голова Ради, його заступник та секретар обираються на першому засіданні Ради з її складу простою більшістю голосів присутніх та затверджується протоколом засідання Ради.
6. Внесення змін до персонального складу Ради здійснюється розпорядженням сільського голови за поданням голови Ради. Підставою для виключення зі складу Ради є системна відсутність члена на засіданнях без поважних причин (три рази поспіль) або звернення члена Ради щодо виключення зі складу, адресоване голові Ради, подання членом Ради завідомо неправдивих відомостей у заяві про включення до складу Ради.
7. Основною організаційною формою роботи Ради є засідання, які проводяться за потребою, але не рідше одного разу на місяць.
8. Засідання Ради скликаються головою Ради, а за його відсутності - заступником голови Ради.
9. У разі потреби, за ініціативою голови Ради або 2/3 членів Ради або сільського голови може бути скликано позачергове засідання Ради.
10. Засідання Ради вважається правомочним, якщо на ньому присутня більше половини її членів.
11. Делегування повноважень члена Ради не допускається.
12. Рішення Ради приймаються відкритим голосуванням простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні. Член Ради, який голосував проти прийнятого рішення, може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.
13. Рішення Ради приймаються у вигляді протоколів, які складаються протягом 10 днів з дня проведення засідання, підписуються головою Ради, а у разі його відсутності - заступником голови Ради.
14. Рішення Ради мають рекомендаційний характер та можуть бути реалізовані шляхом прийняття відповідних рішень.
15. Рада інформує сільського голову та громадськість про свою роботу шляхом розміщення на офіційному веб-сайті, інших інформаційних ресурсах або оприлюднення в інший прийнятний спосіб інформації про роботу Ради.
16. Рада має офіційну електронну пошту через яку може здійснювати комунікацію з органами влади та громадськістю.
17. Організаційно-технічне забезпечення діяльності Ради здійснюється Городківською сільською радою та в будь який інший не заборонений спосіб.
IV. Голова Ради
- Організовує діяльність Ради, скликає, організовує підготовку та веде її засідання;
- Підписує документи від імені Ради;
- Надає сільському голові матеріали і документи, пов’язані з діяльністю Ради, інформує про діяльність Ради;
- Виконує інші функції з керівництва діяльністю Ради;
- У разі відсутності голови Ради його обов’язки виконує заступник голови Ради.
V. Секретар Ради
- Організовує ведення діловодства Ради, листування з питань її діяльності, веде протоколи засідань Ради;
- Забезпечує підготовку матеріалів для розгляду на засіданнях Ради;
- Інформує членів Ради про дату, час, місце та порядок денний проведення її засідань;
- Виконує інші обов’язки за дорученням сільського голови Ради.
Секретар сільської ради Олена ЛИМИЧ