Правова допомога дітям, що стали свідками домашнього насильства
Діти, які стали свідками домашнього насильства, також мають право на правову допомогу.
Згідно з законодавством, дитина вважається постраждалою від домашнього насильства, якщо насильство вчинено щодо неї або вона є свідком. Якщо поліція вже винесла адмінпротокол про вчинення домашнього насильства, важливо переконатися, що там вказано, що дитина була присутня під час вчинення насильства і її вказано як постраждалу особу.
Система БПД може допомогти дитині отримати консультації щодо її прав та представити її інтереси у суді. Для отримання безоплатної вторинної правової допомоги (послуг адвоката), законний представник дитини (один з батьків чи опікун) має написати звернення про її надання.
Як звернутися до системи безоплатної правової допомоги? Телефонуйте до контактного центру 0800 213 103, напишіть юристу у телеграм @LegalAidUkraineBot або зверніться до найближчого бюро правової допомоги.
Якщо ж ви стали свідком домашнього насильства над дитиною, необхідно повідомити службу у справах дітей того населеного пункту, де проживає дитина, або звернутись на національну гарячу лінію з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за номерами 116 123 чи 0 800 500 335 (дзвінки безплатні).
Дитина вважається постраждалою від домашнього насильства, якщо насильство вчинено щодо неї або вона є свідком.
Діти мають право на усі види правових послуг від системи безоплатної правової допомоги.
Детальніше — у картках.
Як звернутися до системи БПД: