ПОРЯДОК оприлюднення сільською радою наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних
РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 28.01.2022 № 9 "Про забезпечення оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних "
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження сільського голови
від 28 січня 2022 року № 9
П О Р Я Д О К
оприлюднення сільською радою наборів даних,
які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних
І. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» і визначає вимоги до організації забезпечення сільською радою оприлюднення наборів даних у формі відкритих даних та періодичність їх оновлення.
2. Головний спеціаліст відділу юридичного забезпечення, персоналу та організаційно-розпорядчої роботи ЛЕВІЦЬКИЙ Сергій оприлюднює набори даних на офіційному веб-сайті сільської ради, а оператор комп’ютерного набору відділу юридичного забезпечення, персоналу та організаційно-розпорядчої роботи ШВЕЦЬ Тетяна - на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних протягом одного робочого дня після оприлюднення (оновлення) наборів даних розпорядників інформації на офіційному веб-сайті сільської ради.
ІІ. Набори даних
1. Набір даних – електронний документ, який містить відкриті дані та складається із структурованої сукупності однорідних значень (записів), включає поля даних та метаінформацію про них.
2. На сторінці кожного набору даних на офіційному веб-сайті сільської ради розпорядником інформації розміщується:
паспорт набору даних шляхом відображення на веб-сторінці (для перегляду за допомогою веб-браузера) та шляхом розміщення електронного документа, який може бути завантажений, або за допомогою інтерфейсу прикладного програмування;
структура набору даних у форматі, що дає змогу їх автоматизовано обробляти електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання (електронний документ, який може бути завантажений, або інтерфейс прикладного програмування);
набір даних в одному чи кількох форматах, визначених цим Порядком;
форма для зворотного зв’язку користувачів;
інформація щодо подальшого використання набору даних.
3. Сторінка набору даних повинна містити форму для зворотного зв’язку користувачів офіційного веб-сайту сільської ради із розпорядником інформації шляхом надсилання пропозицій, відгуків тощо.
Форма для зворотного зв’язку може включати форму для залишення коментарів на сторінці набору даних, гіперпосилання на таку форму чи надіслання листа електронною поштою на адресу відповідальної особи розпорядника інформації.
4. На сторінці кожного набору даних, що оприлюднюється згідно з цим Порядком, розпорядник інформації розміщує таку інформацію:
«Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація у формі відкритих даних (відкриті дані) оприлюднюється для вільного та безоплатного доступу до неї. Відкриті дані дозволені для їх подальшого вільного використання та поширення.
Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, зокрема в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту відкриті дані з обов’язковим посиланням на джерело їх отримання.
Умовою будь-якого подальшого використання відкритих даних є обов’язкове посилання на джерело їх отримання (у тому числі гіперпосилання на веб-сторінку відкритих даних розпорядника інформації).».
ІІІ. Паспорт набору даних
1. Паспорт набору даних – сукупність основних параметрів набору даних для його ідентифікації та повинен містити такі елементи:
ідентифікаційний номер набору даних;
найменування набору даних (до 254 символів);
стислий опис змісту набору даних (до 4000 символів);
відомості про мову інформації, яка міститься у наборі даних;
формат (формати), в якому доступний набір даних;
формат стиснення набору даних (за наявності такого стиснення);
дату і час першого оприлюднення набору даних;
дату і час внесення останніх змін до набору даних;
дату актуальності даних у наборі даних;
періодичність оновлення набору даних;
ключові слова, які відображають основний зміст набору даних;
гіперпосилання на набір даних (електронний документ для завантаження або інтерфейс прикладного програмування);
гіперпосилання на структуру набору даних (електронний документ для завантаження або інтерфейс прикладного програмування);
відомості про розпорядника інформації, у володінні якого перебуває набір даних;
відомості про відповідальну особу з питань доступу до публічної інформації розпорядника інформації, яка відповідає за оприлюднення інформації згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» (далі – відповідальна особа розпорядника інформації), та адресу її електронної пошти.
2. Паспорт набору даних може також містити гіперпосилання на попередні версії набору даних, номери версій набору даних, а також інші елементи.
3. Структура набору даних включає опис складу (елементів) набору даних, їх формат, параметри та призначення. Структура набору даних оприлюднюється у форматах XSD, JSON, CSV або інших аналогічних форматах.
4. Для оприлюднення наборів даних використовуються такі формати:
Тип даних
|
Формат даних
|
Текстові дані
|
TXT, RTF, ODT*, DOC(X), PDF (з текстовим змістом, нескановане зображення), (X)HTML*
|
Структуровані дані
|
RDF*, XML*, JSON*, CSV*, XLS(X), ODS*, YAML*
|
Графічні дані
|
GIF*, TIFF, JPG (JPEG)*, PNG*GTFS, GTFS-RT
|
Відеодані
|
MPEG, MKV, AVI, FLV, MKS, MK3D
|
Аудіодані
|
MP3, WAV, MKA
|
Дані, розроблені з використанням програми MacromediaFlash
|
SWF, FLV
|
Архів даних
|
ZIP*, 7z*, Gzip*, Bzip2*
|
Геопросторові дані
|
GeoTIFF, SHP, DMF, MID/MIF, DXF, ХML, GeoJSON, GPX, LOC, ARINC, AIXM.
|
5. Під час створення нових наборів даних забезпечується використання відкритих форматів даних (формати з позначкою “*” в таблиці) та структурованих даних (формати RDF, XML, JSON, CSV).
ІV. Інтерфейс прикладного програмування
1. Доступ до оприлюднених наборів даних надається за допомогою інтерфейсу прикладного програмування, якщо відповідний набір даних містить великий обсяг інформації та часто оновлюється (щотижня або частіше).
2. У разі оприлюднення державних реєстрів (інформаційних систем), функціонування яких передбачено законодавством, забезпечення доступу за допомогою інтерфейсу прикладного програмування на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних є обов’язковим.
3. Інтерфейс прикладного програмування має забезпечувати можливість автоматизованого (без участі людини) доступу до всієї інформації оприлюдненого набору даних шляхом їх перегляду та читання (без можливості внесення змін) за запитом у цілодобовому режимі без вихідних та достовірність такої інформації на момент її запиту.
4. Не допускається припинення надання доступу до оприлюднених наборів даних за допомогою інтерфейсу прикладного програмування протягом 12 місяців з моменту початку надання доступу та з моменту прийняття сільською радою рішення про припинення надання доступу до оприлюдненого відповідного набору даних.
5. Допускається тимчасове припинення надання доступу до оприлюднених наборів даних за допомогою інтерфейсу прикладного програмування для профілактичних робіт на час, що не перевищує 24 години на місяць. Тимчасове припинення не повинно тривати понад чотири години.
V. Актуальність та систематизація наборів даних
1. Набори даних, які перебувають у володінні сільської ради оновлюються та оприлюднюються щоразу із зміною даних, якщо інше не передбачено законодавством.
2. Розпорядник інформації забезпечує актуальність набору даних шляхом його оновлення не пізніше п’яти робочих днів з дня внесення змін до набору даних.
Розпорядник інформації самостійно визначає періодичність оновлення наборів даних, які перебувають у його володінні та оприлюднюються, якщо інше не передбачено законодавством. Може встановлюватися така періодичність оновлення наборів даних: більше одного разу на день; щодня; щотижня; щомісяця; щокварталу; кожні півроку; щороку; щоразу із зміною даних.
3. Оприлюднення набору даних передбачає можливість їх перегляду і завантаження без проведення додаткової авторизації, проходження автоматизованого тесту для розрізнення користувачів чи інших обмежень.
4. Розпорядник інформації забезпечує дотримання Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо оприлюднення наборів даних, які містять персональні дані фізичної особи.
5. Розпорядник інформації забезпечує на офіційному веб-сайті сільської ради систематизацію (сортування) наборів даних за визначеними ознаками, зокрема за предметом, ключовими словами, форматом наборів даних, частотою оновлення, популярністю наборів даних серед користувачів, а також можливість пошуку серед наборів даних.
VІ. Реєстр наборів даних
1. На офіційному веб-сайті сільської ради розміщується реєстр наборів даних у формі систематизованого переліку наборів даних, який дає змогу ідентифікувати кожен з оприлюднених наборів даних, отримати їх головні параметри, зокрема гіперпосилання, для доступу до набору даних в Інтернеті.
2. Реєстр наборів даних розміщується шляхом відображення на веб-сторінці «Доступ до публічної інформації» (для перегляду за допомогою веб-браузера) та шляхом розміщення електронного документа, який може бути завантажений, або приєднання за допомогою інтерфейсу прикладного програмування.
3. Реєстр наборів даних повинен містити такі відомості про кожен з наборів даних, який оприлюднений на офіційному веб-сайті сільської ради :
ідентифікаційний номер набору даних;
найменування набору даних (до 254 символів);
формати, в яких доступний набір даних;
гіперпосилання на сторінку набору даних.
4. Реєстр наборів даних розміщується в одному з таких форматів, що дають змогу його автоматизовано обробляти електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання: CSV, XML, JSON, RDFa, HTML Microdata або інших аналогічних форматах.
Сільський голова Олена РЕЗНІК