ГОРОДКІВСЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Вінницька область, Тульчинський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

СИМВОЛІКА ТА ПОЛОЖЕННЯ ПРО  ГЕРБ ГОРОДКІВСЬКОЇ  СІЛЬСЬКОЇ  РАДИ

ЗОБРАЖЕННЯ, ОПИС, СИМВОЛІКА ТА ПОЛОЖЕННЯ
ПРО  ГЕРБ ГОРОДКІВСЬКОЇ  СІЛЬСЬКОЇ  РАДИ

 

І. Опис герба Городківської сільської ради 

 

Герб  Городківської сільської ради виконаний у традиційній формі іспанського щита з заокругленою нижньою частиною.

Щит уписаний в декоративний  картуш, який увінчаний золотою короною з 5-ти колосків, що вказує на статус населеного пункту та адміністративне підпорядкування.

Щит розділений на три частини дугоподібним перев´язом навскіс із права. В першому синьому полі гербового щита розташоване золоте 16-ти променеве сонце; друге срібне дугоподібне  поле – перев´яз, обтяжене орнаментальною стрічкою, елементи якої є червоного та синього кольорів та повторюються по всій її довжині; в третьому червоному  полі срібний хрест із синім щитком, на якому срібний півмісяць.

 

II. Символіка герба Городківської сільської ради

 

Фото без опису

Срібна перев´язь – символізує річку Марківку, яка протікає через більшість  сіл Городківської сільської ради та вздовж якої з найдавніших часів існували поселення, що передували сучасним населеним пунктам.

Орнаментальна стрічка  - символізує неперервність власної регіональної традиції вишивальництва, візерунок стрічки є повтором двох однакових фігур, одна – червоного кольору, зверху, інша – синього, знизу. Вони мовби заходять в пази одна одної, взаємодоповнюючи, що символізує гармонію та рівновагу. Проміжок між ними утворює меандрову  лінію, що є символом добробуту, небесного благословення, довголіття, продовження життя.

Золоте сонце -  старовинна емблема Поділля  - символізує добробут, розквіт, щедрість та багатство краю, належність території, підпорядкованої  Городківській сільській раді до історичного Поділля.

 Срібний хрест, у центрі якого синій щиток зі срібним півмісяцем — історичний герб Брацлавщини, символізує належність території, підпорядкованої Городківській сільській раді до Брацлавщини (Східного Поділля) та нагадує про історичні події краю у складі Великого князівства Литовського.  

 

Символіка кольорів герба

 

 • Золото — ознака багатства, добробуту, сили, верховенства.
 • Срібло — символізує чистоту, непорочність.
 • Синій колір — символізує  вірність,  чесність, шляхетність,  лицарські чесноти,  бездоганність.
 • Червоний колір — великодушність, мужність, відвагу, сміливість.
 • Чорний колір -  використаний для оздоби  золотого 16-ти променевого сонця та срібного  хреста із синім щитком і срібного півмісяця, що символізує мудрість, обачність, інколи – сум.

 

III. Положення про герб Городківської сільської ради 

 

Дане Положення у відповідності до історичної традиції та сучасної міжнародної практики визначає правовий статус герба Городківської сільської ради , регламентує порядок його використання, відтворення та тиражування.

1. Герб Городківської сільської ради  є територіальним символом, офіційним атрибутом органів місцевого самоврядування, який наслідує історичну традицію побутування земельної символіки.

2. Еталон герба в авторському виконанні та супровідні документи (Положення, Опис) та його електронна версія зберігаються в Городківській сільській раді і мають вільний доступ для ознайомлення мешканців та гостей громади.

3. Репродукування та тиражування герба Городківської сільської ради  здійснюється:

 • у вигляді кольорового, чорно-білого, об'ємного чи графічного зображення;
 • довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів;
 • довільних (з дотриманням пропорцій) розмірів;

При репродукуванні та тиражуванні герба міста має бути збережена кольорова та графічна тотожність еталону та його опису, затвердженого сесією Городківської сільської ради .

4. Зображення герба відтворюється:

 • на фасаді будинку Городківської сільської ради ;
 • у сесійній залі Городківської сільської ради  та приміщенні органу виконавчої влади;
 • бланках, штампах та печатці (для особливих церемоній) представницьких та виконавчих органів;
 • офіційних виданнях Городківської сільської ради  та органу виконавчої влади;
 • центральних магістралях при в'їзді на територію Городківської сільської ради .

5. Зображення герба використовується:

 • як елемент святкового оформлення населених пунктів, підпорядкованих Городківській  сільській  раді  під час урочистих церемоній та свят (фестивалі, виставки, т. інш.);
 • на почесних грамотах, вітальних листах, пам'ятних адресах, важливих історичних документах (угодах про дружбу та співробітництво і т. інш.), дипломах творчих премій, відзнаках престижу у сфері політики, бізнесу, культури та спорту тощо.

6. Всі підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть використовувати тільки затверджене зображення герба (згідно з еталоном), а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) - з дозволу виконавчого комітету Городківської сільської ради, на підставі угоди з нею та відповідно до Положення "Про збір за право використання місцевої символіки", яке затверджує сільська рада .

Дозвіл на користування зображенням герба Городківської сільської ради  передбачає моральну відповідальність користувача за якість товару, на якому він зображений. У разі втрати популярності товару через погіршення якості, власник знаку (сільська рада) має право розірвати угоду з фірмою-виробником.

Дія даного пункту Положення не поширюється на культурно-освітні та навчальні заклади, Збройні Сили, юридичні та фізичні особи, що використовують зображення герба Городківської сільської ради  з метою національно-патріотичного, гуманістичного виховання молоді та формування національної самосвідомості громадян України.

7. Виключне право на використання герба належить Городківській сільській  раді . Відповідальність за дотримання вимог щодо його використання покладається на сільського голову.

8. Не дозволяється без спеціальної згоди сільської ради використання герба у випадках, не передбачених цим Положенням;

9. У випадку наруги над гербом Городківської сільської ради, на фізичну чи юридичну особу, яка вчинила такі дії накладається адміністративне стягнення (штраф), чи покарання у визначеному законами України порядку.

 

 

 

ЗОБРАЖЕННЯ, ОПИС, СИМВОЛІКА ТА ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРАПОР ГОРОДКІВСЬКОЇ  СІЛЬСЬКОЇ  РАДИ

 

І. Опис прапора Городківської сільської ради

Прапор Городківської сільської ради являє собою прямокутне полотнище зі  співвідношенням сторін 1:1 (розмір полотнища згідно з еталоном ), має прямий скіс (з верхнього лівого, з боку глядача, до нижнього правого кута) у формі срібної смуги  на якій зображена орнаментальна стрічка. Елементи стрічки червоного та синього кольорів  повторюються по всій її довжині.

У верхній лівій (справа від глядача) синій частині прапора відтворено емблему Поділля - золоте 16-ти променеве сонце, в нижній правій (лівій від глядача) частині червоного  кольору – срібний хрест із синім щитком, на якому срібний півмісяць.  

 

Фото без опису

ІІ.  Символіка прапора Городківської  сільської  ради.

 

Прапор  Городківської  сільської  ради створений з урахуванням (на основі) історичної традиції, властивої територіальному  прапорництву, визначальними рисами якої є зв'язок кольорової гами прапора з гербовими барвами.

 

Срібна смуга – символізує річку Марківку, яка протікає через більшість  сіл Городківської сільської ради та вздовж якої з найдавніших часів існували поселення, що передували сучасним населеним пунктам.

Орнаментальна стрічка  - символізує неперервність власної регіональної традиції   вишивальництва,  візерунок стрічки є повтором двох однакових фігур, одна – червоного кольору, зверху, інша – синього, знизу. Вони мовби  заходять  в пази одна одної, взаємодоповнюючи,  що символізує гармонію та рівновагу. Проміжок  між  ними  утворює  меандрову  лінію, що є символом добробуту, небесного благословення, довголіття, продовження життя.

Золоте сонце -  старовинна емблема Поділля  - символізує добробут, розквіт, щедрість та багатство краю, належність території, підпорядкованої  Городківській сільській раді до історичного Поділля.

 Срібний хрест, у центрі якого синій щиток зі срібним півмісяцем — історичний герб Брацлавщини, символізує належність території, підпорядкованої Городківській сільській раді до Брацлавщини (Східного Поділля) та нагадує про історичні події краю у складі Великого князівства Литовського. 

 

Символіка  кольорів  прапора

 • Золото — ознака багатства, добробуту, сили, верховенства.
 • Срібло — чистоту, непорочність.
 • Синій колір — символізує  вірність,  чесність, шляхетність,  лицарські чесноти,  бездоганність.
 • Червоний колір — великодушність, мужність, відвагу, сміливість.
 • Чорний колір -  використаний для оздоби  золотого 16-ти променевого сонця та срібного  хреста із синім щитком і срібного півмісяця, що символізує мудрість, обачність, інколи – сум.

 

III. Положення про прапор Городківської сільської ради

Дане Положення відповідно до історичної традиції та сучасної міжнародної практики визначає правовий статус прапора Городківської сільської ради, регламентує порядок його використання, відтворення та тиражування.

1. Прапор Городківської сільської ради  є офіційним символом Городківської сільської ради, атрибутом влади органів місцевого самоврядування, який наслідує історичну традицію використання територіальної символіки.

2. Еталон прапора в авторському виконанні та супровідні документи (Положення, Опис) та його електронна версія зберігаються в сільській раді і мають вільний доступ для ознайомлення мешканців та гостей громади.

3. Прапор Городківської сільської ради (оригінал) встановлюється у службовому кабінеті сільського голови, а на час скликання сесії вноситься до сесійної зали.

4. Репродукування та тиражування прапора Городківської сільської ради здійснюється:

 • у вигляді кольорового, чорно-білого зображення;
 • довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів;
 • довільних (з дотриманням пропорцій) розмірів;

При репродукуванні та тиражуванні прапора Городківської сільської ради має бути збережена кольорова та графічна тотожність оригіналу та його опису, затвердженого сесією сільської ради.

5. Прапор піднімається на шпилі перед будинком сільської ради та органу виконавчої влади, або в інших відведених місцях:

 • у дні державних свят України;
 • прийому офіційних делегацій;
 • урочистих церемоній та свят;

За обставин, коли здійснюється одночасне підняття Державного прапора України та прапора Городківської сільської ради, останній не може перевищувати за розмірами Державний прапор України і розміщується справа від нього (з боку глядача).

У випадку одночасного підняття прапора Городківської сільської ради та прапора організації, фірми, установи прапор організації повинен не перевищувати розміри прапора Городківської сільської ради і розташовуватися справа від нього (з боку глядача).

6. Прапор Городківської сільської ради використовується:

 • як елемент святкового оформлення населених пунктів, підпорядкованих Городківській сільській раді під час урочистих церемоній та свят (фестивалі, виставки);
 • під час проведення сільських (під егідою сільських організацій) господарських, політичних, культурних, спортивних та інших заходів;
 • офіційними делегаціями Городківської сільської ради  у районних, обласних, загальноукраїнських, міжнародних акціях у сфері політики, бізнесу, культури та спорту.

7. Всі підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть використовувати лише затверджене зображення прапора Городківської сільської ради, а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) - з дозволу виконавчого комітету Городківської сільської ради відповідно до Положення "Про збір за право використання місцевої символіки", яке затверджує Городківська сільська рада.

Дозвіл на користування зображенням прапора Городківської сільської ради  передбачає моральну відповідальність користувача за якість товару, на якому він зображений. У разі втрати популярності товару через погіршення якості, власник знаку (сільська рада) має право розірвати угоду з фірмою виробником.

Дія даного пункту Положення не поширюється на культурно-освітні та навчальні заклади, Збройні Сили, юридичні та фізичні особи, що використовують зображення прапора Городківської сільської ради з метою національно-патріотичного, гуманістичного виховання молоді та формування національної самосвідомості громадян України.

8. Виключне право на використання прапора Городківської сільської ради належить Городківській сільській  раді.

9. Не дозволяється без спеціальної згоди сільської ради використання прапора Городківської сільської ради у випадках, не передбачених цим Положенням.

10. Відповідальність та контроль за дотриманням вимог даного Положення покладається на сільського голову.

11. У випадку наруги над прапором Городківської сільської ради на фізичну чи юридичну особу, яка вчинила такі дії, накладається адміністративне стягнення (штраф), чи покарання у визначеному законами України порядку.

 

Символіку Городківської сільської ради  розроблено Гижко Валентиною Іванівною  і затверджено рішенням ___- сесії Городківської сільської ради  – ____ скликання від ____ року. 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь